Moje malá soukromá školka

Již odmalička jsem  milovala děti a říkala jsem si, že jednou jich budu mít určitě minimálně pět. Jenže co osud nechtěl, mnohem později jsem zjistila, že děti mít nemůžu.  Nejdřív jsme s manželem zvažovali pěstounskou  péči, nebo variantu, že bych si udělala pedagogickou školu, abych mohla být učitelka nebo vychovatelka ve škole. Ale nejvíc mě lákala práce s  malými dětmi, takže učitelka v mateřské školce. Nakonec jsem zjistila, že k mému vzdělání bude stačit dodělat si speciální  kurz.

Ten jsem absolvovala na výbornou a i praxe v jedné soukromé mateřské školce mě velmi bavila. Dokonce to vypadalo, že tam dostanu i místo, jedna učitelka byla dlouhodobě nemocná a paní ředitelka byla s mou prací velmi spokojena.

Ovšem co jsem nečekala, nemocná paní učitelka se doslechla, že by mohla přijít o místo a tak se najednou zázrakem uzdravila…což bylo pro mě hrozné, milovala jsem tu práci a bylo mi to všechno strašně líto, ale co jsem mohla dělat…samozřejmě jsem to zkoušela různě dál, ale všude měli bohužel plno….až jednoho dne přišla moje kamarádka s tím, že proč bych si nemohla otevřít svoji soukromou školku? Máme velký dům, který stejně celý nevyužíváme a dětí, které nevzali do školky je hodně, zrovna jí nevzali její dvojčata, takže jsem měla hned první zájemce.

A tak jsme se s manželem rozhodli, že do toho půjdeme.

Co se týče administrativy, tak to bylo velice složité. Spousta starostí a zařizování, aby vše odpovídalo normám, ale nakonec se to podařilo a já jsem si tak splnila svůj velký sen ! Mohla se tak starat o spoustu dětí v mojí malé soukromé školce na okraji Prahy …

Vzkaz ženám? Jděte za tím, co chcete.

Katka

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.