Jak vybrat správnou velikost podprsenky?

Dámských podprsenek na trhu existuje celá řada. Mnohem důležitější než vzhled je to, jak vám podprsenka padne. Než tedy začnete vybírat střih, měly byste vědět, po jaké velikosti sáhnout. Nesprávně vybraná podprsenka může vést k bolesti zad a krční páteře.

Správnou velikost podprsenky zjistíte lehce. Stačí si jen změřit obvod pod prsy a obvod přes prsa v nejširším místě, tedy přes bradavky. Výsledná velikost je samozřejmě orientační a vždy je lepší si podprsenku vyzkoušet v obchodě a poté ji koupit třeba na e-shopu.

Velikost obvodu je při správném výběru nové podprsenky důležitá. Je to totiž právě obvod, který by měl nést až 80 % váhy prsou. Ženy se někdy mylně domnívají, že váhu prsou mají nést ramínka, ale to je chyba.

Pokud je obvod příliš velký, dojde k tomu, že většinu váhy ponesou ramínka, což může vést i k již zmiňovaným bolestem krční páteře a otlakům. Navíc prsa v takové podprsence nemají správný tvar.

Při zkoušení nové podprsenky ji vždy zapínejte na první háček, tedy na nejvolnější variantu. Počítejte s tím, že podprsenka časem povolí, ale vy budete mít ještě 2 háčky na to, abyste si obvod správně upravila.

Zadní část se zapínáním by neměla vyjíždět nahoru ani být příliš nízko. Pokud se zapínání souká nahoru, znamená to, že je obvod příliš velký. Malý obvod poznáte podle toho, že se vám přes boční látkové části rýsuje stažená kůže, která působí jako malé faldíky. Do přední části uprostřed, kde jsou si košíčky nejblíže, by se neměl vejít více než 1 prst. Pokud zvednete ruce, měla by podprsenka zůstat na svém místě a nevyjíždět nahoru přes poprsí.

Dobrá rada: Podprsenku zkoušejte v nejrůznějších polohách – ve stoje, v sedu, zkuste si zaskákat a podobně. Nejlepší podprsenka by měla zůstat přesně na svém místě a mělo by se vám v ní dobře dýchat.

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.