Cestování, to je především zábava a vzrušení z poznávání nových míst. Cestování je získávání nových poznatků a zkušeností. Ale ne vždy mohou být Vaše zážitky příjemné a cestování bezpečné.
Bezpečná místa aneb pravděpodobnost přežití můžete zvýšit.
AUTO
Bezpečná sedadla: na zadním sedadle za řidičem a ve středu, protože tato část vozu je nejméně deformovaná při nárazu zepředu. Nebezpečná sedadla: vedle řidiče, protože při nehodě se reflexně snaží vyhnout se a osoba, která sedí vedle nich, bude ohrožena.
AUTOBUS MHD
Bezpečné sedačky: pravé sedačky uprostřed kabiny, které se nacházejí ve směru jízdy, jelikož jsou vzdálenější od ostatních cestujících. Nebezpečná sedadla: první dvě řady sedadel – cizí předměty a úlomky z čelního skla. Totéž platí pro místa vedle oken a dveří. Zadní řada sedadel je nebezpečná v případě zásahu zezadu.
VLAK
Bezpečná sedadla: blíže ke středu vozu. Je lepší vybrat vůz, který je blíže ke středu vlaku, neboť při kolizi se první a poslední vagony buď deformují, nebo vykolejí. Nebezpečné sedadla: sedadla ve směru jízdy, protože při náhlém brzdění upadnete dopředu.
LETADLO
Na tom se experti stále nedohodli. Ale při zkoumání všech pádů letadel od roku 1971 se zjistilo, že lidé v zadní části letadla přežili v 69 procentech případů, ti nad křídly v 56 procentech pádů a ti v přední části letadel jen ve 49 procentech nehod. Vědci prozkoumali případy 2000 přeživších ze 105 leteckých nehod a zjistili, že ti, kteří seděli šest či více řad od nouzového východu, měli výrazně nižší pravděpodobnost na přežití. Rozdíl mezi místy v uličce a u oken byl pak mizivý. Létání i nadále zůstává jednoznačně nejbezpečnějším dopravním prostředkem. Pravděpodobnost, že zahynete při jednom určitém letu je podle webu planecrash.info zhruba 1 ku 4,7 miliónu.