Bezpečné cestování

Cestování, to je především zábava a vzrušení z poznávání nových míst. Cestování je získávání nových poznatků a zkušeností. Ale ne vždy mohou být Vaše zážitky příjemné a cestování bezpečné.

Bezpečná místa aneb pravděpodobnost přežití můžete zvýšit. 

AUTO

Bezpečná sedadla: na zadním sedadle za řidičem a ve středu, protože tato část vozu je nejméně deformovaná při nárazu zepředu. Nebezpečná sedadla: vedle řidiče, protože při nehodě se reflexně snaží vyhnout se a osoba, která sedí vedle nich, bude ohrožena.

AUTOBUS MHD

Bezpečné sedačky: pravé sedačky uprostřed kabiny, které se nacházejí ve směru jízdy, jelikož jsou vzdálenější od ostatních cestujících. Nebezpečná sedadla: první dvě řady sedadel – cizí předměty a úlomky z čelního skla. Totéž platí pro místa vedle oken a dveří. Zadní řada sedadel je nebezpečná v případě zásahu zezadu.

VLAK

Bezpečná sedadla: blíže ke středu vozu. Je lepší vybrat vůz, který je blíže ke středu vlaku, neboť při kolizi se první a poslední vagony buď deformují, nebo vykolejí. Nebezpečné sedadla: sedadla ve směru jízdy, protože při náhlém brzdění upadnete dopředu.

LETADLO

Na tom se experti stále nedohodli. Ale při zkoumání všech  pádů letadel od roku 1971 se zjistilo, že lidé v zadní části letadla přežili v 69 procentech případů, ti nad křídly v 56 procentech pádů a ti v přední části letadel jen ve 49 procentech nehod. Vědci prozkoumali případy 2000 přeživších ze 105 leteckých nehod a zjistili, že ti, kteří seděli šest či více řad od nouzového východu, měli výrazně nižší pravděpodobnost na přežití. Rozdíl mezi místy v uličce a u oken byl pak mizivý. Létání i nadále zůstává jednoznačně nejbezpečnějším dopravním prostředkem. Pravděpodobnost, že zahynete při jednom určitém letu je podle webu planecrash.info zhruba 1 ku 4,7 miliónu.

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.