Módní chyby, kterých se u pohovoru vyvarujte!

Jasně, že v práci záleží hlavně na tvých předpokladech pro danou profesi, ale na rozdíl od oblečení, nejsou vidět na první pohled. První dojem, je mimo jiné to, co rozhodne, zda vysněné povolání získáš. To co máš na sobě na pohovoru, nebo v čem potom do nové práce nastoupíš. První dojem zkrátka vzniká během několika vteřin a dokonce ještě dřív, než vůbec promluvíš.

Při zjišťování, jaké chyby jsou zásadní, co se týká práce, a jaký outfit nás o ni klidně může připravit, americká webová stránka Career Builder zabývající se nabídkou práce oslovila dva tisíce personalistů a zeptala se na jejich názor.

Těchto devět módních chyb, jsou na pohovoru většinou neodpustitelné:

1) Vyzývavé oblečení

Vůbec nejhorší dojem vzbudíš, pokud přijdeš na pohovor nebo do práce ve vyzývavém oblečení. Tedy s hlubokým výstřihem, příliš krátkou sukní, a více obdivu tu nevzbudí ani jinak extravagantní kousky.

2) Zmačkaná košile

Další chybou je, když přijdeš v nevyžehlené košili, ve zmačkaných šatech či sukni. Neměla bys vypadat, jako že sis ráno vzala první, co ti přišlo pod ruku. Na té práci ti přece záleží (nebo bys, tak aspoň měla chtít vypadat), proto je třeba vybrat vhodný outfit a dát si pozor, jestli není špinavý a zmačkaný.

3) Piercing

Náušnice samozřejmě nevadí, ale pokud přijdeš na pohovor s kroužkem v nose, většinou ti to sebere důležité body. Shodli se na tom odborníci, kteří nepocházeli jen například z bankovního sektoru, kde si potrpí na firemní dresscode. Každý třetí personalista by ti piercing neodpustil.

4) Příliš obyčejné

Nemusíš chodit na každý pohovor v šatech nebo byznys kostýmku. Jsou i firmy. které ocení, když odhadneš jejich filozofii a přijdeš v trochu uvolněnějším oblečení. Ale trička s vtipnými obrázky nebo mikiny s kapucí si raději nechej na později. Na pohovoru bys měla ukázat určitou úctu a znalost prostředí..

5) Tetování

Pokud máš tetování, raději ho na pohovoru neukazuj. I v dnešní době se najdou zaměstnavatelé, na které tetování nedělá dobrý dojem, i když se v žebříčku umístilo až na pátém místě.

6) Neupravené vlasy

Těsně za tetováním se v seznamu průšvihů umístil špatný vlasový styling. Umyté a upravené vlasy, jsou samozřejmostí. Je potřeba se zamyslet i nad  modrým přelivem nebo zeleným “čírem”, a mastnou hlavou se žlutými odrostlými melíry asi také nikoho neokouzlíš.

7) Zápach z úst

Pětina personalistů nechce pracovat s někým, komu je nepříjemně cítit z úst. Mysli proto i na detaily a nenech si zkazit kariéru tím, že si zapomeneš vyčistit zuby, nebo si k snídani dáš česnekovou pomazánku. Větrová pastilka je maličkost, která pomůže.

8) Příliš vůně

Pokud máš strach, že budeš na pohovoru cítit potem, a přeženeš to s vůní, je to úplně stejný průšvih. Pokud používáš levné vůně z drogerie, z kterých člověka snadno začne bolet hlava, cítí-li je ve velkém množství, tak použij raději jen deodorant. Méně je někdy více..

9) Přehnané líčení

Je chvályhodné, že chceš vypadat co nejlépe, ale s tunou make-upu, barevnými stíny, slepenými řasami a rudými rty asi moc sympaticky působit nebudeš. Zvol jen lehký make-up, zvýrazni řasy a vyber svěží rtěnku.

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.