Jak se naučit být optimistou?

Chceš být ve svém životě spokojenější? Aktuální vědecké výzkumy dokládají, že optimismus a pesimismus nejsou věci vrozené, ale naučitelné. Pokud se člověk naučí být optimistou, jeho mozek v pozitivním nastavení funguje výrazně lépe, stoupá jeho kreativita, intelekt i energie.

  • Představím ti krátké cvičení, díky kterému trénuješ a měníš svůj mozek tak, že bude více vnímat pozitivní události a ty tím budeš ve svém životě spokojenější a vyrovnanější. Výzkumy potvrzují, že tento zvyk vede k většímu pocitu štěstí a životní spokojenosti, protože si více všímáme toho hezkého ve svém životě.  Deník vděčnosti se používá i v terapii psychických onemocnění, především depresí.

    zdroj: www.flow-list.cz

Jak na to? Pořiď si deníček. Já jsem  zastánce klasického papírového deníčku, ve kterém si můžu listovat a do kterého mi nikdo nevidí.  Nebo může využít elektronický, popřípadě i sociální sítě jako je na Facebooku ,, pozitivní výzva,, nebo ,, 100 happy days,,( funguje na principu udělej denně jednu fotku  http://100happydays.com/cz/ ). Další možností je použít aplikaci do mobilu. U nás je šikovná aplikace zdarma, a to FLOW LIST  vycházející z konceptu Konec prokrastinace Petra Ludwiga. (http://www.flow-list.cz/ ).

  • Každý den si zaznamenej 3 věci, za které jsi vděčná nebo ti udělali radost. Může to být to, že jsi pomohla kamarádce, povedená rajská k obědu, kino s partnerem, krásný západ slunce, pocit prvních jarních teplých slunečních paprsků na obličej, vědomí toho, že tvůj partner tě miluje a jsi pro něho jediná žena … je toho spousta. Jen to nevidíš. A toto cvičení tě naučí vnímat právě tyto malé drobnosti a radosti.

Je dokázáno, že 90 % dlouhodobého štěstí není ovlivněno vnějším světem, ale způsobem, jakým náš mozek tento svět zpracovává. Pokud chceš více informací, tomuto tématu se věnuje Shawn Achor ( americký výzkumník štěstí, autor a známý řečník ) a u nás je to například Petr Ludwig. Jeho knihu Konec prokrastinace jistě znáš :).

  • Nezapomeň si večer zapsat 3 věci, které ti dnes udělaly radost. 

   Usměj se a měj krásný den 

 

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.