Na kafíčko s Eďou

Krásné poledne milé ženy! Dneska NA KAFÍČKO s Eďou..

Jak možná vidíte, Eďa je 2v1, jak já vždycky s radostí říkám, má týden do porodu, takže se ji zeptám na to, co se jí ptá asi většina lidí – Eďi, jak se cítíš?

E: No úplně skvěle! Hlavně, aby to už bylo za mnou 😊

Jsme si říkaly, že tě tu snad nevystresujeme natolik, abys nám tady neporodila. Máme spoustu zážitků a rádi se učíme nové věci, ale jsou věci, které bychom nechali raději odborníkům…a to je třeba zrovna porod 😊 I když musím říct, že jsem vezla kamarádku do porodnice z Prostějova do Olomouce a po cestě na dálnici, tam kde jsou ta zúžení, jsem se modlila, doprčic, hlavně ať tady není žádná zácpa, jinak budeme rodit v koloně 😀

E: tak to asi pojedu po straré rovnou 😊

Na Eďu prozradím, že už je maminkou dvou dětí, chlapečka a holčičky – no i když holčičky, to už se takto říct nedá, ona je to už mladá slečna, a teď vlastně čekáte chlapečka, je to tak? Vím, že jste přemýšleli, jaké mu dáte jméno, takže teď, týden před porodem, máte již vybráno?

E: tak papír do porodnice jsem stále ještě nevyplnila, nechávám tam volnou kolonku 😀 ale zatím asi vyhrává jméno Jakub.

Kubíček..pěkné jméno. Napadá mě otázka, připravuješ se už plně na porod nebo ještě sem tam pracuješ?

E: z 90% se připravuji nebo odpočívám a z 10% ještě pracuji.

A čemu, že se vlastně věnuješ?

E: pracuji v oblasti marketingu. Takže reklama, online marketing atd.

Jak jsi se k tomuto oboru dostala?

E: úplně náhodou, přes kamarádku, která se mi ozvala, že jí byla nabídnuta tato pozice, na kterou si ona sama úplně netroufla, a tak jsme do toho šly společně. A klaplo to.

Paráda! A jak se cítíš v tomto oboru? Je to něco, co ti vyloženě sedlo?

E: byl to pro mě zcela nový obor, spoustu věcí jsem se musela naučit, ale moc mě to baví 😊

To je dobře. Vlastně marketing a online marketing je obor, ve kterým se dá pracovat i z domu. Teď byla corona, všichni jsme museli být doma, i o tobě vím, že jsi musela tu svoji kancelář přemístit do vašeho bytu. Měla jsi k té práci doma podmínky? Dokázala sis to přetvořit tak, že sis řeka, tak a teďka pracuji a musím se věnovat práci a nechte mě chvilku v klidu, ať se můžu soustředit.

E: bez dětí by to bylo mnohem jednodušší, přiznám se, že většinu práce jsem dělala až po večerech, kdy se to doma všechno zklidnilo, až byly děti po jídle a zalehly. Přes den žádná sláva 😊

Tak to mají většinou ty maminky na home office, chodilo teď dokonce spoustu vtipů právě z coronavirového období, kdy maminky popisovaly vtipné momenty třeba z konferenčního hovoru, kdy se před kamerou objevilo dítko, že chce čůrat anebo manžel v trenýrkách 😊 Takže u vás taky tak?

E: ano, je to tak, že když člověk sedí v kanceláři, tak se věnuje jen té své práci. Když je doma, tak musí vstát, nachystat jídlo pro celou rodinu, tam hodí pračku, tam něco pouklízí, musí se psem..atd, takže je to takové víc nabourané přes ten den.

Chtěla jsem se tě ještě na něco zeptat.. k nám se doneslo.. a k nám se vždycky něco donese 😀 , žes byla předminulý týden na zápise na vysoké škole. Musím říct, že uau paráda! Ale tři děti, miminko, práce a ještě studovat vysokou školu? Co tě k tomu vedlo?

E: já si vždycky chtěla udělat vysokou školu, popravdě. Nevyšlo mi to hned po škole, takže jsem se vrhla na práci a rodinu. Teď se mi ale naskytla příležitost studovat tento obor – online marketing. A je fakt, že dcera jde v září studovat do Brna, takže o jedno dítko přes týden míň 😊 syn chodí do školy, takže mi doma zůstane jen to nejmladší, a tak věřím a doufám v to, že ta škola půjde. A kdy nepůjde, tak nepůjde.

Svět se z toho nezboří. Ale je hezký, že k tomu máš tu motivaci, si dodělat něco, co jsi jako mladistvá nezvládla, tak zkusit teď s rodinou, prací atd. Já sama jsem vlastně s dvěma dětmi taky dostudovala toho svého ingeneera, takže myslím si: dá se to zvládnout! Je to samozřejmě trošinku o odříkání, protože pak už nemáš takový ten svůj volný čas. Někdo si řekne, dobře, mimčo už spí a já mám chviličku pro sebe, jdu se dívat na televizi.. Tak vlastně ty ten volný čas věnuješ tomu, že studuješ, píšeš seminární práce nebo se připravuješ na zkoušky. Ale opravdu je to zvládnutelné.

E: a já zase doufám v to, že když budu studovat právě tento obor, ve kterém teď pracuji, že mě to pak posune dál.

Takže plánuješ po dobu dvou, tří let (po dobu mateřské) zůstat doma nebo chceš nadále pracovat?

E: no chtěla bych zvládnout všechno! 😊 protože sedět jen tak tři roky doma, to není úplně pro mě. Takže bych to chtěla skloubit všechno dohromady.

Edi, řekni mi jednu věc. Při tom všem, co jsme tu právě jmenovaly – rodina, práce, studium, miminko.. Zbývá ti čas i na sebe? Na něco, co tě baví?

E: Mně doma pomáhají opravdu všichni, dcera i manžel fungují na 100%. Pomáháme si vzájemně. Takže se to dá zvládnout. A já tím pádem mám čas si zacvičit, plést anebo s manželem jedeme na ryby. Dá se to, ale musí být podpora v rodině.

To je fajn, že pomáhá i manžel, který chodí do práce, má toho určitě taky za celý den dost, ale přijde z práce a snaží se ti ulehčit.

Tak jo Edi, nám nezbývá nic jiného, než ti poděkovat za rozhovor a popřát ti hodně štěstí. A ze zkušenosti, ať to máš rychle za sebou 😊

E: já doufám, že když je to třetí dítě, že půjde jak po másle 😊

Takže vlastně dobře, že se to nestalo teďka 😊 Hlavně hodně zdravíčka a věřím tomu, že se spolu zase za pár týdnů sejdeme na rozhovor a to už tady s námi bude i Kubíček.

E: moc se těším 🙂 

Tagy:

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.