BB krém, CC krém, nebo make-up?

Na běžné denní líčení není nutné používat make-up. Ten si vyšetři na zvláštní příležitost, jako je ples, večírek a focení. Dnes jsou pro denní použití více oblíbené BB  nebo CC krémy.

Dvojité písmenko v názvu CC znamená color control/correcting nebo-li barevně sjednocující. CC krém se více zaměřuje na korekci nedokonalostí pleti a zároveň na jejich příčinu. Je o kapku vyšší ,, level,, jak BB krém. Ten je ,, jen,, beauty/blemish balm, zkrášlující balzám, který pleť chrání a hydratuje. BB krém méně kryje a pozor, zdůrazňuje vrásky. Takže BB spíše pro mladší a CC pro nás, které máme malé roztomilé 🙂 vrásky.

Shrnuto BB krém má menší krytí a hodí se pro pleť s malými nedokonalostmi. Naopak, pokud potřebuješ lépe zakrýt nedostatky pleti, sáhni po CC krému, u kterého můžeš zvolit i variantu s anti-age účinkem. Výhodou je, že pod něj už nemusíš nanášet klasický krém. Barvu vyber o odstín světlejší, než je tvoje pleť.

Pokud sáhneš po make-upu, je potřeba držet se několika rad – nanášet nejlépe pomocí houbičky a dobře ho zapracovat do pleti (rukama), rozetřít až k uším a kolem vlasů na čele. Make-up vybírej podle tónu pleti. A ne vždy to trefíš na poprvé. Nikdy nevybírej make-up v drogerii nebo obchodě s nepřirozeným světlem ze zářivek. Zkoušej tester přímo na obličeji nebo na vnitřní straně zápěstí. Ideální místo pro testování odstínu make-upu je hrana spodní čelisti, přechod mezi tváří a krkem. Nezkoušej to  na kůži mezi palcem a ukazováčkem – tam má kůže jenou barvu, většinou tmavší, opálenější.

Za mě tedy CC krém.  Nemám ráda plnou koupelnu přípravků. CC je tedy vše v jednom – hydratační krém,  sérum proti vráskám, make-up, korektor a  pudr :).

Pavla

INSPIRUJME SPOLEČNĚ

Celý projekt Akademie Moderní Ženy je o pomoci ženám probudit v sobě vlastní JÁ.
Probudit v nich touhu snít, změnit svůj život, začít skutečně žít svůj jedinečný život naplno.
V česku je více jak 3,3 miliony žen ve věku 20 – 65 let.
Chtěla by jsi těmto ženám dát radu do života či příběh, který by ostatní inspiroval?
 
Zapoj se do projektu, zašli nám příběh nebo článek s radou do života.
Ty nejlepší  zveřejníme a ty nejlepší z nejlepších společně vydáme jako KNIHU
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.